úrady Slovenskej republiky

Úrad vlády Deň otvorených dverí

Úrad vlády usporiadáva deň otvorených dverí pre širokú verejnosť. Posledný deň otvorených dverí sa konal 1.septembra 2011 pri príležitosti Dňa Ústavy SR. Návštevníkom bola sprostredkovaná nová i historická budova Úradu vlády, ako i bývalá Lippayova záhrada. Súčasťou bohatého programu bola i autogramiáda členov vlády.

Návštevníci si mohli prezrieť reprezentačné a rokovacie priestory bývalého Letného arcibiskupského paláca, Zrkadlovú sálu, ktorá slúži ako rokovacia a ceremoniálna miestnosť, Kaplnku Nepoškvrneného počatia Panny Márie či repliku Ústavy Slovenskej republiky.

Pokiaľ máte záujem o prehliadku budovy a priestorov Úradu vlády, môžete si dohodnúť exkurziu prostredníctvom internetového formulára http://www.vlada.gov.sk/ziadost-o-exkurziu/ . Exkurzie sú určené pre skupiny a exkurzie je možné realizovať len v piatok. Súčasťou exkurzie je i sprievod spojený s výkladom, ktorý zabezpečujú pracovníci informačného centra Úradu vlády SR.

Prehliadka začína vo vstupnej hale historického paláca a pokračuje prehliadkou kaplnky, ktorá je spojená s výkladom o jej histórií (navštíviť kaplnku môžete i každú stredu, kedže sa tu konajú celebrované omše, ktoré sú prístupné verejnosti). Prehliadka ďalej pokračuje návštevou Zrkadlovej sály, troch salónikov – žltého, zeleného a ružového a  novej budovy Úradu vlády SR. V novej budove uvidíte miestnosť, kde zasadal vládny kabinet.

Ďalšie podrobné informácie o Úrade vlády a o histórií paláca sú dostupné na stránke www.vlada.gov.sk.


Tento záznam bol zaslaný Úrad vlády a označený . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.